Ranking narzędzi AI dla osób, które tworzą komunikację dla firm (część 3)

Dotarliśmy do trzeciej i jednocześnie ostatniej części rankingu narzędzi AI dla osób, które tworzą komunikację dla firm. W tym tekście poznasz kolejne 5 aplikacji, które posiadają różne zastosowania – od tworzenia treści, aż po zarządzanie swoją marką osobistą. Ostatnie z nich, Poe jest szczególnie warte uwagi – jeśli nie lubisz przepłacać za dostęp do modeli AI. To jak, zaczynamy?

Taplio

Taplio to bardzo ciekawe narzędzie, jeśli na co dzień publikujesz treści i przebywasz na LinkedIn. Aplikacja promuje się jako rozwiązanie niemal skrojone na miarę dla osób pracujących z treściami i analityką na tej platformie. Dodatkowo, Taplio ma za zadanie wspierać proces budowania Twojej marki osobistej (lub Twoich klientów).

Moim zdaniem, Taplio wyróżnia się wszechstronnością. Nie jest to aplikacja do planowania postów – bardziej do zarządzania całą strategią obecności na LinkedIn. Wyobraź sobie, że masz asystenta, który nie tylko pomaga Ci tworzyć treści, ale także analizuje ich skuteczność, sugeruje najlepsze momenty na publikację, a finalnie nawet pomaga w nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych.

W ostatnim czasie Taplio chwali się także bardzo mocno integracją ze sztuczną inteligencją – ta ma pomagać pisać posty, tworzyć karuzele lub po prostu dobierać tematy na następne publikacje. O ile podobne funkcje można znaleźć także w innych narzędziach, tak to, co najbardziej robi “robotę” w Taplio (z mojej perspektywy) jest bardzo szybkie tworzenie interaktywnych karuzeli.

W przeciwieństwie do konkurencji (np. w postaci Shield), Taplio oferuje bardzo rozbudowaną analitykę – pokazując kluczowe liczby i metryki w przejrzysty sposób.

Jedynym minusem może być cena – jest ona dość zaporowa, szczególnie dla początkujących.
W kontekście pricingu masz do wyboru kilka opcji.

Po pierwsze, plan Starter za $39 miesięcznie – idealny dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z budowaniem marki na LinkedIn. Po drugie, plan Standard za $65 miesięcznie – przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników i małych zespołów. I na końcu plan Pro za 199$ miesięcznie – przeznaczony raczej dla dużych organizacji i agencji.

Dobra wiadomość jest taka, że Taplio oferuje 7-dniowy, darmowy okres próbny. Możesz więc bez przeszkód zobaczyć czy tego typu rozwiązanie będzie pasowało Ci na dłuższą metę.

Zalety:

  • Intuicyjny interfejs
  • Całkiem rozbudowane możliwości napędzane AI
  • Bogata baza inspiracji z milionami “virali”

Wady:

  • Cena może być barierą “na start”
  • Niektóre bardziej zaawansowane funkcje mogą wymagać czasu na opanowanie
  • Automatyzacja, choć pomocna, nie zastąpi w pełni autentycznego, ludzkiego podejścia do budowania relacji na LinkedIn (pamiętaj o tym!)

Easy Branding

To narzędzie polecam szczególnie początkującym – jest ono dość świeże i całkiem niedawno pojawiło się na Product Hunt. Kilka miesięcy temu miałem okazję połączyć się z founderem i sam koncept, który wprowadza Easy Branding jest bardzo ciekawy – szczególnie, jeśli pracujesz nad swoją (lub kliencką) marką osobistą i komunikacją.

To game-changer dla małych startupów i freelancerów z ograniczonym budżetem.

W ramach Easy Branding możesz szybko wykorzystać kilkadziesiąt dostępnych assetów, aby “upiększyć” komunikację i przekaz kierowany do swojej grupy docelowej. Znajdziesz tu między innymi szablony związane z karuzelami czy postami na media społecznościowe.

To narzędzie działa także w opcji “freemium”, jednak musisz się liczyć z tym, iż nie będziesz w stanie usunąć z niego znaku wodnego.

Ma być szybko, tanio i bez przytłaczającej ilości materiałów do wyboru.

Zalety:

  • Szybki proces tworzenia profesjonalnej identyfikacji wizualnej
  • Alternatywa dla aplikacji do projektowania “przeładowanych” materiałami
  • Szeroki wybór stylów i opcji dostosowania materiałów

Wady:

  • Ograniczona personalizacja w porównaniu do pracy z dedykowanym, profesjonalnym projektantem
  • Ryzyko, że inne firmy lub freelancerzy mogą tworzyć projekty podobne do Twoich

Otter.ai

Otter to bardzo ciekawy, wirtualny “asystent” napędzany AI, którego zadaniem jest notowanie każdego słowa z Twoich spotkań. Oprócz tego, Otter potrafi je nie tylko podsumować, ale w pewien sposób “zrozumieć”. To ciekawe narzędzie, jeśli spędzasz dużo czasu na rozmowach online lub po prostu na spotkaniach z klientami i stakeholderami.

To, czym z mojej perspektywy najbardziej wyróżnia się Otter, to możliwość tworzenia transkrypcji w czasie rzeczywistym – bazując na spotkaniach prowadzonych na platformach takich, jak Zoom czy Google Meet.
Dodatkowo, Otter automatycznie przypisuje wypowiedzi do poszczególnych rozmówców i przedstawia cały transkrypt w estetyczny sposób – co więcej, narzędzie to potrafi wychwycić kluczowe słowa i frazy, tworząc z nich przydatne podsumowania.

Jeśli chodzi o cennik, Otter.ai oferuje kilka opcji. Znajdziesz tutaj plan Basic (darmowy), jeśli chcesz przetestować możliwości aplikacji. Później mamy plan Pro za za $16.99 miesięcznie – przeznaczony dla indywidualnych użytkowników i małych zespołów. Twórcy proponują również plan Business za 30$ miesięcznie – dla większych organizacji.

Zalety:

  • Bardzo wysoka dokładność transkrypcji, nawet w przypadku skomplikowanych rozmów
  • Bezproblemowa integracja z popularnymi platformami do wideokonferencji (Zoom, Google Meet, Microsoft Teams)
  • Funkcja OtterPilot, która aktywnie wspiera prowadzenie spotkań
  • Zaawansowane funkcje wyszukiwania i organizacji notatek

Wady:

  • Ograniczenia w planie darmowym mogą być frustrujące dla bardziej aktywnych użytkowników
  • Obecnie obsługuje głównie język angielski, co może być problemem w przypadku międzynarodowych projektów

Writesonic

Writesonic to prawdziwy kombajn dla content marketerów, copywriterów i wszystkich, którzy regularnie tworzą treści online. Po raz kolejny pod spodem mamy do czynienia z modelami językowymi, które pomagają generować różnorodne formy contentu – od artykułów blogowych, przez popisy produktów aż po specyficzne treści reklamowe.

W porównaniu do konkurencji, to co moim zdaniem wyróżnia Writesonic na rynku, to funkcjonalność AI Article Writer 6.0. Po pierwsze, pisze treści (co potrafi każdy LLM), ale (!) robi to w oparciu o stale aktualizowane wytyczne dotyczące SEO – również pod kątem trendów. Twórcy chwalą się, iż wystarczy, że podasz temat, kilka słów kluczowych i docelową długość tekstu, a Writesonic stworzy dla Ciebie kompletny artykuł. Taki, który będzie nie tylko czytelny dla odbiorców, ale także przyjazny dla wyszukiwarek.

Jeśli chodzi o cennik, Writesonic oferuje kilka opcji dostosowanych do różnych potrzeb. To plan Chatsonic za $15 miesięcznie, plan Individual za $20 miesięcznie oraz plan Standard za 99$ miesięcznie. Na całe szczęście, aplikacja oferuje darmowy plan z ograniczoną liczbą kredytów – wiadomo, na spróbowanie.

Zalety:

  • Jedno rozbudowane narzędzie do wielu zadań związanych z tworzeniem treści
  • Faworyzowanie SEO z “automatu” – naturalna optymalizacja contentu pod wyszukiwarki
  • Przejrzysty interfejs i niska krzywa uczenia

Wady:

  • Dość drogie plany subskrypcyjne (niezależnie od poziomu)

Poe.com

To narzędzie zostawiłem sobie na koniec, jako swoistą wisienkę na torcie. Poe.com to nic innego, jak platforma, która łączy w sobie dostęp do wielu modeli AI jednocześnie. Ale to nie wszystko.

Jedną z najbardziej przydatnych funkcjonalności w Poe jest możliwość tworzenia własnych botów. Możesz bezproblemowo dostosowywać istniejące modele do swoich potrzeb lub stworzyć rozwiązanie całkowicie od podstaw. Jeśli szukasz więc interfejsu, który pozwoli Ci na “zabawę” z wieloma asystentami jednocześnie – dobrze trafiłeś. Nie ma obecnie w sieci lepszego miejsca związanego z tworzeniem botów profilowanych na wykonywanie konkretnych zadań czy projektów.

Poe.com pozwala również na interakcję z kilkoma modelami od różnych firm w tym samym czasie – dzięki temu możesz zobaczyć więcej niż jedną odpowiedź na ten sam prompt i wybrać, która pasuje Ci najbardziej. Świetna sprawa w kontekście oszczędności czasu (mówię z doświadczenia).

Jeśli chodzi o cennik, Poe.com korzysta z dość prostej wyceny – płacisz albo za miesiąc (99zł) albo za rok (około 1200 złotych).

Zalety:

  • Dostęp do wielu różnych modeli AI w jednym miejscu
  • Możliwość tworzenia i dostosowywania własnych botów
  • Funkcja udostępniania czatów dla innych użytkowników
  • Świetna aplikacja mobilna
  • Bardzo częste, regularne aktualizacje podążające za nowościami na rynku

Wady:

  • Spore ograniczenia w planie darmowym
  • Niektóre zaawansowane modele (jak GPT-4) mogą mieć ograniczoną dostępność w zależności od obciążenia infrastruktury

Podsumowanie

No i tak oto dotarliśmy do końca naszego rankingu narzędzi AI dla osób tworzących komunikację firmową. Mam nadzieję, że po trzech edycjach udało Ci się znaleźć coś, co przyspieszy Twoją codzienną pracę i odhaczanie tasków.

Wybór odpowiedniego narzędzia zależy oczywiście od Twoich indywidualnych potrzeb, budżetu i specyfiki pracy. W mojej opinii warto przetestować kilka z nich, aby mieć bezpośrednie porównanie – zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie.

Na koniec po raz kolejny chciałbym Ci przypomnieć:

AI nie zastąpi Twojej kreatywności i ludzkiego podejścia. Potraktuj każdą z polecanych aplikacji jako wsparcie, a nie zamiennik dla swojego doświadczenia.

Miłej zabawy i do usłyszenia w kolejnych tekstach!

Aleksander Piskorz

***

Pod tymi linkami znajdziesz kolejne części cyklu o narzędziach AI dla Ciebie i Twojego startupu: