Red Sky wygrywa konkurs Pracuj.pl!

20 czerwca, podczas oficjalnej gali, odebraliśmy nagrodę główną w konkursie HR Dream Team, którego organizatorem jest Pracuj.pl.

Co to jest HR Dream Team?

HR Dream Team to ukoronowanie najciekawszych, najodważniejszych i najbardziej skutecznych projektów zrealizowanych przez zespoły HR w organizacjach. To także prezentacja najlepszych i innowacyjnych praktyk oraz przegląd najnowszych trendów. W 2024 roku organizatorzy zdecydowali się na przyznanie nagród w 5 kategoriach:

  • Skuteczna i przyjazna rekrutacja kandydatów
  • Rozwój talentów w organizacji
  • Kultura organizacyjna i zaangażowanie kandydatów
  • Wzmocnienie zaangażowania zespołów IT
  • Wellbeing i work-life balance

W każdej z nich rywalizację podzielono na trzy segmenty: firmy do 250 pracowników, średnie firmy z 250-1000 osobami na pokładzie, duże organizacje zatrudniające powyżej 1000 osób.

Red Sky triumfowało w pierwszej kategorii: Skuteczna i przyjazna rekrutacja kandydatów, w segmencie firm do 250 pracowników.

Co zgłosiliśmy?

“Jak przyciągnąć najlepszych kandydatów?” – to pytanie spędzające sen z powiek każdemu rekruterowi i ekspertowi od EB. Odpowiedzi na nie szukają na rozmaitych konferencjach, raportach i w trend bookach. Mimo dostępności tej wiedzy, wciąż powielają te same błędy, nie zdając sobie sprawy ze swojego podstawowego niedopatrzenia: rekruterzy nie przyglądają się jakości procesu rekrutacyjnego z punktu widzenia kształtowania doświadczenia kandydata. Kilkanaście miesięcy temu podjęliśmy w Red Sky decyzję: zaczynamy traktować kandydatów do pracy jak klientów, zgodnie z obowiązującymi w e-commerce zasadami. Dzięki zmianie tego podejścia zrewolucjonizowaliśmy jakość naszych rekrutacji, poprawiając wszystkie mierzone wskaźniki. Nasze zgłoszenie było opowieścią o tej filozofii, popartą konkretnymi biznesowymi wskaźnikami.

Siłą naszego zgłoszenia było zaprezentowanie w przejrzysty sposób kompleksowych działań, które robią realną różnicę. Opisaliśmy w nim, między innymi, dlaczego warto stosować wtyczki sprzedażowe w rekrutacji – mówi Bartosz Fijałkowski, Brand Manager Red Sky, który odbierał nagrodę.

HR Dream Team to czwarta nagroda jaką od stycznia 2023 roku zdobyło Red Sky.